УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

Щоденник таборів

КВЕСТ-ГРА "МОЛОДА ГВАРДІЯ" І Я" – ГАРНИЙ СПОСІБ БЛИЗЬКОГО ЗНАЙОМСТВА

Територія Українського дитячого центру "Молода гвардія" займає близько 30 гектарів! Як зробити так, щоб для дітей, які приїхали на відпочинок, вона стала добре знайомою за найкоротший час?

 

У таборі «Зоряний» винайшли чудовий спосіб: провести прогулянку територією у вигляді квест-гри "Молода гвардія" і я"! Так, щоб у пошуках відповідей на хитромудрі завдання квесту незнайомі місця враз перетворювалися на близькі і знані, стежки й доріжки вели не в невідомість, а до певного об'єкта, щоб усі споруди розкрили своє призначення, а легенди, оповідки і прикмети набули індивідуальності.

 

Отож хлопці і дівчатка не просто ходили за екскурсоводом і вислуховували сухі дати, цифри і перелік подій, з ними пов’язаний. Про одні місця й об’єкти вони дізнавалися інформацію у працівників таборів, місце розташування інших – відгадували за їхнім художнім описом, не третіх – здійснювали власні геолокаційні «прив’язки», виконуючи тут певні завдання чи вправи.

 

–  Після такої екскурсії-гри, – розповідає методист табору «Зоряний» Ірина Хмельніченко, – більшість місць великого дитячого центру уже будуть нести для нових відпочивальників власні  асоціації, а значить, уже стануть для них близькими!

 

А цього ми й прагнемо, адже не даремно в одній з найвідоміших молодогвардійських пісень співаєтсья:

 

Тут для мене все знайомо,

Я неначе в себе вдома,

Давні друзі тут зібралися мої.!

 • 2z1-1
 • 2z1-2
 • 2z1-3a
 • 2z1-4a
 • 2z1-5
 • 2z1-6
 • 2z1-7
 • 2z1-8
 • 2z1-9
 • 2z1-91

«ПОКОЛІННЯ, ЯКИМ МИ ПИШАЄМОСЯ» – ВЕЧІРНЄ ВІЧЕ У ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ

8 травня – у День пам'яті і примирення – в таборі "Сонячний" Українського дитячого центру "Молода гвардія" діти зібралися на вечірнє віче "Покоління, яким ми пишаємося", щоб почути і відчути зворушливі історії про людську гідність, незламність, трагедію і подвиг сотень тисяч людей, яких обпалила Друга світова війна.

 

Свічки пам'яті і власноруч виготовлені голуби миру демонстрували вдячність сучасників за героїзм і силу духу, а також непідробне прагнення дітей жити у безпечному світі без горя і війни.

 

-  Я, здається, здогадався, чим "Молода гвардія" приваблює і захоплює підлітків, – коментує у соціальній мережі репортаж про вечірню урочистість у таборі «Сонячний» Леонід Баранов, який відпочивав тут майже 40 років тому. – Тим, що діти не статисти, а учасники! Тим, що участь старшого покоління мінімальна, а справи робляться молодими для молодих. Тут має місце більша довіра.

 

Пам’ять і повинна жити у серцях молодих.

 

Ніхто не забутий.
На полі ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…

 

І доки є пам’ять в людей,
І живуть матері,
Допоти й сини, що спіткнулись об кулі,
Живі!

 

 

(Борис Олійник)

 
 • 2s1-1
 • 2s1-2
 • 2s1-3a
 • 2s1-4
 • 2s1-5
 • 2s1-6
 • 2s1-7

 

ВИПУСК ІЗ "СОНЯЧНОЇ" АКАДЕМІЇ МЕДІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ

4 квітня у кіноконцертному залі Молодої гвардії відбувся випуск із Академії медійної грамотності. У концерті брали участь найкращі жителі Сонячної країни, які набралися досвіду, покращили свої навички або ж здобули нові під час нашої тематичної зміни.

 

Сумно… Сумно усвідомлювати неминучу мить розставання, хоча логічно,  що все мусить добігати свого завершення. Завтра діти поїдуть додому, залишивши спогади про цей невпинний ритм життя, яскраві моменти, дискотеки, багаття, змагання, виступи на сцені, вечірні вогники... Тому Сонячна країна вирішила залишити в серці кожного таборянина ще один гарячий промінчик сонця, який мав би зігрівати завжди і скрізь.

 

Концерт (і це вже стало нормою) проводився із врахуванням карантинних рекомендацій: діти та педагоги-організатори дотримувались потрібної дистанції у залі, проводилась дезінфекція рук – все було, як кажуть, під контролем.

 

Із захопленням педагоги-організатори та діти спостерігали за художніми номерами юних талантів нашого табору. Дівчата із 3-го містечка, як завжди, дивували дітей власним енергійним та оригінальним танцем, під час якого ніхто не міг всидіти на місці, а танцювали разом з ними. Діана Крайова із 14-го містечка подарувала жителям нашої країни пісню, під час якої діти всі разом світили ліхтариками та створювали неймовірну атмосферу. Надзвичайно енергійним та крутим був танець у виконанні хореографічного гуртка «Летсденс». 8 містечко, у свою чергу, згуртовувало дітей під час гри «Шин-шин», таборяни залюбки повторювали рухи за дітьми. Панувала надзвичайна атмосфера свята!

 

Творча частина частина перепліталася з офіційною: жителі Сонячної країни протягом зміни були надзвичайно активними, допомагали педагогам-організаторам, брали участь у спортивних та освітньо-виховних заходах. Тож активістів, лідерів та переможців безлічі подій нагородили грамотами. Сюрпризом було те, що діти і собі нагороджували педагогів-організаторів дипломами та вручали подарунки, зроблені власноруч.

– Я ніколи не забуду Сонячну країну та її жителів. Цей концерт ще раз довів мені, що всі ми тут одна сім’я, яка залишиться назавжди в наших серцях. Сьогодні я вкотре переконалась, що не хочу їхати звідси! – зі слізьми на очах розповідала жителька 3-го містечка.

21 незабутній день зміни «Академія медійної грамотності», ця насичена та цікава програма подарувала відпочивальникам знайомства, знання, досвід та яскраві враження. Діти впевнено і пліч-о-пліч зі своїми друзями проживали всі ці дні, із задоволенням брали участь у різноманітних подіях. Не вистачить і години, щоб перерахувати все, що відбулося в "Сонячному". Взагалі, кожен момент – особливий для кожного з жителів Сонячної країни. Ми впевнені, що ця зміна залишиться в серці кожного! Пам’ятайте, в Молодій гвардії на вас завжди чекатимуть з нетерпінням!

 

 

Марина Купчик,

студентка 41-Ж групи

КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського»

 
 • 4s1
 • 4s2
 • 4s3
 • 4s4
 • 4s5
 • 4s6
 • 4s7
 • 4s8a
 • 4s9

 

ВІДПОЧИНОК ПОВИНЕН БУТИ СМАЧНИМ!

У таборі «Зоряний» Українського дитячого центру «Молода гвардія» усі знають про традицію особливого, оригінального запрошення педагогами-організаторами громад в їдальню.

 

Ось, наприклад, як смачно запрошує чергова 6 громада на сніданок:

 

– Доброго ранку! Сьогодні наш ресторан приготував дивовижний сніданок. Він включає в себе пухкий омлет, гречану кашу з молоком, салямі найвищого гатунку, горошок у вигляді серця та ніжне вершкове масло. Смачного!!!

 

А ось кличе чергова 1 громада:

 

– Запрошуємо вас на обід до нашого ресторану “Зіронька”. Для вас приготували: салат “що літом, що зимою”, суп “сніжна курочка”, равіолі з сиром дор блю, сік зі свіжих фруктів, зібраних на плантації, французький батон та український домашній хліб.

 

Зрозуміло, що в таке символічне закликання внесена крапля позитиву та декілька крапель креативу.

 

Колись таку смачну традицію робити зі звичайного особливе розпочала педагог-організатор табору “Зоряний” Маргарита Георгіївна, а згодом гарна ідея перетворилася у справжній челендж для кожного наступного чергового в їдальні.. А якщо відкинути прикраси та гумор, то багатьох справді турбують питання харчування. Як смачно готують в дитячому центрі? Як часто? Що на сніданок? А обід? Чи є смаколики, фрукти?..

 

У “Молодій гвардій” –  збалансоване, різноманітне п’ятиразове харчування за 21-денним меню. І “армія” бджілок-трудівниць (працівників відділу харчування), які щоденно додають краплі любові в свої страви, чим роблять їх ще смачнішими.

 

Сьогодні наші експерти з «молодогвардійського» харчування  – троє сестричок, які отримали путівки від Харківського департаменту соціального захисту населення як діти з багатодітної сім’ї. Це – Софійка, Варвара, Катерина, яким пощастило бути в одній 16 громаді.

 

Дівчатка розповіли, що меню їм полюбилося, хоча домашні страви матусі Марини вони люблять не менше...Так, для Катрусі улюбленим сніданком стала манна каша та смачні гарячі бутербродики. 9-річній Варварі до вподоби  борщик з  часниковими пампушечками та макарони з тефтелями.

 

А от найстаршій Софійці сподобалась картопляна запіканка, котлета та сосиска в тісті.

 

І це тільки мала частина тих смачних страв, які пригадали дівчата під час інтерв’ю. Софійка поділилася, що з нетерпінням чекає сьогоднішнього вечора, бо хоче спробувати смачні крендельки з йогуртом.

 

Дівчата задоволені, а що може бути бути кращим для нас...

 

Щасливі діти –  щасливі ми!

 • 5z1
 • 5z2
 • 5z3

ЯКУ СОЦІАЛЬНУ МЕРЕЖУ ОБИРАЄШ ТИ?

1 мільйярд!!!! Чи знаєте ви, що ховає за собою ця цифра? Виявляється, саме стільки користувачів охоплює мережа Facebook. А от українських поціновувачів Facebook нараховують близько 12 мільйонів!..

 

На станційній грі, яка відбулась 28 березня у таборі "Сонячний", хлопці й дівчата ділилися один з одним інформацією про особливості великих і малих соціальних мереж. З'ясовували, який контент "полюбляє" кожна із соцмереж, на яку аудиторію вона розрахована. Називали вражаючі цифри, обговорювали переваги і недоліки тієї чи іншої мережі чи месенджера, відстоювали свою, найулюбленішу мережу... Як думаєте, яка саме перемогла?

 

Кожне містечко за своїм маршрутом пізнавало усі соцмережі, діти не тільки слухали інформацію і відповідали на запитання, а й виконували творчі завдання, щоб «відчути на дотик» Twitter, WhatsApp чи Viber…  На завершення представники кожного містечка отримали сертифікат знань, а разом із ним – порцію секретів і порад, які допоможуть користуватися соцмережами і месенджерами якомога більш ефективно і безпечно.

 
 • 2z1
 • 2z2
 • 2z3
 • 2z4
 • 2z5

 

Вісті 


  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки