УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

З ІСТОРІЇ ДИТЯЧОГО ЦЕНТРУ

 

4 липня 1923 року газета «Известия Одесского  губисполкома» повідомляла «На віддаленні від запилених міських вулиць за Жеваховою горою на Лузанівському березі розкинувся «Сонячний табір» – санаторій для дітей, що схильні до туберкульозу… нині тут живуть 100 дітей сиріт від 6 до 14 років… 1 липня відбулося офіційне відкриття санаторію». Організаторами створення закладу були Український Червоний Хрест та Всесвітня єврейська конференція допомоги.

 

З червня 1924 на верхньому плато нинішнього дитячого центру «Молода гвардія» працював табір-комуна. Діти жили в армійських наметах, їжу готували на польовій кухні.

 

У 1927 році повсюдно почала використовуватися назва «Дитячий санаторій Червоного Хреста ім. А. Іванова», назва «Сонячні табори» виходить з вживання.

 

У травні 1937 року у газеті «Вісті» з’явилося повідомлення про відкриття у Лузанівці  дитячого санаторію типу «Артек».  А 1 червня у табір вже прибули діти з усіх областей України.

 

У червні 1941р. в «Українському Артеку» тривав черговий оздоровчий сезон. Але вже в ніч з 21 на 22 червня у таборі оголосили тривогу. Під час оборони та окупації Одеси, табір зазнав значних руйнувань. Відновив роботу «Український Артек» у 1947 році.

 

1956 року  дитячий санаторій було реорганізовано на сезонний санаторний піонерський табір «Молода гвардія».

 

У 1992 р. табір стає дитячим центром «Молода гвардія» Спілки піонерських організацій, згодом – Федерації дитячих організацій України.

 

У 2006 р. Український дитячий центр «Молода гвардія» перейшов у підпорядкування Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту і став державним підприємством.

 

З 2011 року Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» знаходиться у підпорядкуванні Міністерства Соціальної політики України.


  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки