УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

СЕКРЕТИ «ПРИБЕРЕЖНОЇ» ГАВАНІ

У«Прибережній гавані»– а саме так називають табір «Прибережний» у сезоні-2020 – у педагогів-організаторів та відпочивальників є чимало традицій, примовок, ритуалів, пов’язаних із морською тематикою, і вони створюють тут ігрову атмосферу причетності до корабельно-морської справи.

 

Так, наприклад, перший концерт педагогів-організаторів, що відбувся 6 вересня, мав назву «Сім футів під кілем».У сучасній українській мові формула «сім футів під кілем» активно використовується як напуття морякам, своєрідне благословення на плавання без неприємних сюрпризів.

 

Як же воно з’явилося?Фут –це стара міра довжини, а кіль – це поздовжній брус, що проходить по всій довжині судна в середині його днища. Раніше вітрила мали не більше двох матч, через що при зустрічному вітрісудна були змушені вставати на якір і чекати, коли вітер буде попутним. Таке становище змушувало тримати кораблі недалеко від берегів. Відкрите море для цих неміцних суден було небезпечним. Але саме тому, що кораблі знаходилися недалеко від берегів, вони могли сісти на мілину. В ті часи осадка кораблів була не більше 2 метрів (а 7 футів якраз і є близько 2-х метрів). Тож кормчий, який стояв біля руля судна, намагався тримати під кілем не менше 7 футів. Так і з’явився вираз-побажання для морського флоту, адже саме ці 7 футів відігравали важливу роль у житті всього складу екіпажу.

 

Юні пасажири, які були глядачами концерту від педагогів-організаторів «Сім футів під кілем», повірили, що їхня зміна в дитячому центрі буде вдалою, підтвердженням тому булизапальні танці, прекрасні співи, легка і дружня атмосфера, яка панувала у затишному Прибережному порту.

 

«Танці від педагогів-організаторів – це завжди щось особливе. Це неймовірна кількість вкладених зусиль, масштабна підготовка, позитив, радість, щирість! Ми безмежно щасливі за ці яскраві моменти!» - висловлює свою вдячність пасажирка першого корабля Колюча Романа, яка приїхала до нас з Кіровоградської області.

 

А от пасажирка 4 корабля Поляк Ніка з Волинської області так описала свої враження від побаченого вожатського концерту:

 

 «Ми всі дуже чекали виступу наших педагогів-організаторів. Концерт «Сім футів під кілем» був дуже цікавим. Кожний виступ по-своєму загадковий, емоційний та драйвовий. Наші капітани проробили велику роботу. Ми в захваті! Бажаємо нашому екіпажу щасливого плавання у рейсі «Сузір’я гри»!»

 

Директор табору «Прибережний» Ольга Хаджиоглоемоційно оцінює перший концерт педагогів-організаторів:«Початок покладений! Захопливо! Вражаюче! Яскраво! Феєрично! Далі – більше, далі – краще! Бажаємо всім нам «Сім футів під кілем!».

  • 061
  • 062
  • 063
  • 064
  • 065
  • 066
  • 067

 

Вісті 


  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки