УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

“STOP FAKE” – ЯК МИ ВЧИЛИСЯ ВІДРІЗНЯТИ ПРАВДИВІ НОВИНИ ВІД «ПІДРОБОК»

"Вечір відео "STOP FAKE!" був дуже крутою ідеєю!" – говорять прибережні "мандрівнички", – весело було придумувати фейкові новини, не менш цікаво – створювати і монтувати відео, ще цікавіше – спостерігати за реакцією глядачів, які переглядали і оцінювали фейки".

 

Fake - у перекладі з англ. "підробка", "фальшивка". Сьогодні у засобах масової інформації (і особливо в інтернеті) – справжнісіньке засилля фейкових та маніпулятивних новин. Тож метою заходу, який відбувся 10 червня, було на прикладі власноруч створених дітьми фейків показати їхні ознаки й особливості, відтак – навчити дітей відрізняти фейки від правдивих новин.

 

Вигадування ідеї, розподіл ролей, пошук місця та виготовлення декорацій не дали засумувати жодному учаснику проекту. Ввечері усі загони зібралися для того, щоб переглянути креативні роботи своїх друзів з інших команд...

 

Конкурс виявився не тільки повчальним, а й дуже цікавим як для дітей, так і для капітанів команд. Усі вдосталь посміялися, адже відеорепортажі про підвечіркового крадія, НЛО, незвичний метеорит чи приїзд зірки у "Молоду Гвардію" захопили глядачів, викликаючи різну реакцію. Здається, деякі відео були зняти настільки правдиво, що серед глядачів знаходилися ті, хто повірив у зміст сюжету, незважаючи на те, що усім наперед оголосили – нічого, про що йдеться у відео, насправді в дитячому центрі ніколи не було!

 

Організатори конкурсу хотіли, щоб кожен із присутніх у залі зробив для себе певні висновки та зрозумів, що не всьому, написаному чи показаному в інтернеті, можна і треба вірити. Часто брехня буває дуже правдоподібною і чим більше "душевних струн" вона зачіпає, тим більше у неї вірять. Важливо, щоб користувачі інтернету – і наймолодші, і їхні бабусі й дідусі – це усвідомлювали і не ставали жертвами медіа-підробок. Тож, STOP-FAKE, друзі!

 

 

Ірина Матевощук, педагог-організатор т. «Прибережний», 

керівник тимчасового дитячого об'єднання "Золоте перо" 

 

 


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки