Раціональне харчування

Раціональне харчування зумовлює нормальний обмін речовин, ріст та розвиток дитини, зберігаючи її здоров’я, сприяє зміцненню захисних реакцій організму при несприятливих впливах зовнішнього середовища.  

Науковою основою організації раціонального харчування є загальні фізеолого-гігієнічні вимоги до харчового раціону, режиму харчування та умов приймання їжі. 

Харчування дітей, що оздоровлюються у УДЦ «Молода гвардія», проводиться у відповідності до «Норм харчування в оздоровчих закладах для учнів (вихованців) навчальних закладів», затверджених постановою Кабінету міністрів України від 22 листопада 2004р. №1591. З метою найбільшої відповідності режиму харчування та фізіологічним потребам дітей застосовується 5-ти разовий прийом їжі.

 

Меню денного раціону харчування складаються на зимовий та літній періоди: 

 

Зимове меню - діти віком до 10 років

Літнє меню - діти віком 11-17 років 

 

 

В 2011р. на літній період кафедрою технології ресторанного і оздоровчого харчування Одеської національної академії харчових технологій було розроблено 14-денне меню. Однак, враховуючи те, що відпочинок дітей триває 21 день, на зимовий період в 2011 році вперше відділом харчування було розроблено 21-денне меню. При складанні біологічно повноцінного раціону було враховано енергетичну цінність та якісний склад, збалансованість поживних речовин, сполучення харчових продуктів, розмаїтість, насичуваність, санітарно-епідемічну бездоганність страв. Також, взято до уваги побажання відпочиваючих дітей, які були відображені в анкетах, впроваджуваних щозміни. Меню систематично узгоджується та затверджується СЕС Суворовського району міста Одеси.  

Контроль відповідності раціонів харчування до затверджених норм для дітей, що оздоровлюються в УДЦ «Молода гвардія», здійснюється шляхом складання накопичувальної відмінності обміну витрат продуктів харчування та хімічного складу харчової цінності продуктів. За це керівництво підприємства регулярно звітує контрольним органам.

 


  Спілкування

  Виставки

  Проекти

  Творчі студії

  Наші пісні

  Дозвілля

 Дитяча газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки