УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

ЯК БУТИ ФІЗИЧНО І ПСИХІЧНО ЗДОРОВИМ – 5 СЕКРЕТІВ X ТЕМАТИЧНОЇ ЗМІНИ

Український дитячий центр «Молода гвардія» – заклад оздоровлення і відпочинку, який приймає дітей протягом усього року – не тільки в літні місяці, а й взимку, навесні, восени. Багатьох людей дивує, чим може бути корисний для дитини відпочинок у міжсезоння, без традиційної засмаги на пляжі та купання в морі.  

  

 

Наш досвід оздоровлення сотень тисяч дітей (у тому числі, протягом поточної тематичної зміни «ЗАВЗЯТТЯ. ГАРТ. ЗВИТЯГА» з 27 вересня по 17 жовтня) доводить, що перебування дитини в центрі у будь-який період року може бути цілющим для фізичного і психічного здоров’я дитини, адже він ґрунтується на 5 основних секретах.

 

СЕКРЕТ 1. ДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ ДНЯ ТА СНУ

 

З 8.00 ранку від підйому, ранкової гімнастики та до 22.00, коли розпочинається нічний сон, розпорядок дня у таборі розписаний по хвилинах. Пізнавальна, творча діяльність продумано змінюється фізичною активністю. Дотримання режимних моментів є незмінним правилом і водночас запорукою емоційної рівноваги дітей. А звичка лягати спати і прокидатися в один і той же час сприяє тому, що сон дітей – глибокий, такий, що повністю задовольняє потребу юного організму.

 

СЕКРЕТ 2. ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

 

5-разове харчування дітей формується з урахуванням енергетичної цінності, збалансованого складу поживних речовин, розмаїтого насичення харчових продуктів. У нашому меню – корисні та смачні страви, серед улюблених дітьми: сирний пудинг з шоколадним соусом на сніданок, суп картопляний з горохом і грінками на обід, картопляне пюре зі смаженою рибою, салат з тушкованого буряка – на вечерю та багато інших.

 

СЕКРЕТ 3. ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

 

Ранкова гімнастика, спортивні та рухливі ігри, заняття у спортивних гуртках з волейболу, футболу, настільного тенісу, спортивні естафети, змагання у загонах та між загонами, міжтаборові змагання, а також туристичні заняття та змагання з долання туристичної смуги перешкод – ось основні види фізичної активності, якими наповнений кожен відпочинковий день в таборі. Так, 2 жовтня у таборі «Зоряний» відбулась легкоатлетична естафета «Козацькі перегони» (на фото). У чудовому бадьорому настрої і молодші, і середні, і школярі старшого шкільного віку відпрацьовували етапи естафети. Це якраз той випадок, коли кожному учаснику цікавий сам процес, а уся команда прагне переможного результату. Користь же для дитячого організму – беззаперечна: і для фізичного, і для гармонійного розвитку, і для виховання моральних та вольових якостей.

 

СЕКРЕТ 4. ЗАНЯТТЯ ЗМІСТОВНИМИ СПРАВАМИ

 

Відповідно до попередніх висновків міжнародного опитування дітей та дорослих, проведеного ЮНІСЕФ та Міжнародною асоціацією Геллап у 21 країні, яке було розглянуто у Щорічній доповіді про становище дітей у світі в 2021 році, в середньому кожна п’ята опитана молода людина у віці 15-24 років зазначила, що часто почувається пригнічено та не має інтересу до того, щоб робити повсякденні речі в житті. Ми прагнемо до того, щоб діти в нашому центрі щоранку прокидалися в очікуванні чогось особливого: участі у концертах, шоу, квестах, в очікуванні нових цікавих урок та змагань, дебатів, флеш-мобів, конкурсів.

 

СЕКРЕТ 5. ДРУЖБА

 

«Це були дуже довгі 18 місяців для всіх нас, та особливо для дітей. Через загальнодержавні карантини, пов’язані з пандемією, діти провели роки свого життя, що мали б бути неповторними, далеко від сім’ї, друзів, класів, ключових елементів самого дитинства, – наголосила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. Відпочинок у дитячому центрі «Молода гвардія» – саме те, що стає «рятувальним кругом» для дітей, які сумують за спілкуванням. Ми вчимо товаришувати, отримувати задоволення від дружби, від спільних справ і проєктів, ми надаємо можливості знаходити реальних, а не віртуальних друзів, а це у наш час – безцінно!

 

 

Тамара Капиця, керівник сектору маркетингу і звязків

(з використанням матеріалів доповіді

«Становище дітей в світі на 2021 рік»

UNICEF. Україна, жовтень, 2021)

 

  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки