УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-61

НАВЧАЄМОСЬ, ЩОБ БУТИ КРАЩИМИ

Тематична зміна «У кадрі – гра», яка триває в дитячому центрі «Молода гвардія» з 4 по 24 вересня, захоплює дітей ідеєю гри. Педагоги-організатори залучають дітей до діяльності з використанням різних ігрових технологій. А от над тим, щоб ігровий арсенал самих педагогів був багатим і цікавим, працюють методисти науково-методичного відділу. 

 

  

Так, у рамках постійно діючої Лабораторії педагогічної майстерності відбулись кілька майстер-класів. Про науково-практичне заняття для педагогів-організаторів «Засоби та технології ігроконструювання» розповіла методист центру Юлія Філатова:  

 

  –  Людство грає впродовж усієї своєї історії. Гра як інструмент, гра, як сенс, гра, як засіб для досягнення тих чи інших цілей органічно входить чи не в усі  види людської діяльності. А як же зробити так, щоб в одну і ту ж гру було цікаво грати кожен день, щоб вона не набридала, і як придумувати нові ігри? Саме це питання ми разом із педагогами таборів «Сонячний» та «Зоряний» намагалися вирішити, звернувшись до творів відомого італійського письменника Джанні Родарі, який розповідає про те, як навчитися фантазувати "за правилами", описує кілька методів, які дають можливість придумувати все що завгодно: від казок та ігор до нових проєктів.

  

Юлія Юріївна розповіла, що вже декілька років методики та технології створення нових ігор та казок з успішністю використовують методисти «Молодої гвардії», передаючи досвід молодшим колегам. Педагоги-організатори із задоволенням «готували салат з казкових ігор», додавали «зайві елементи», повністю змінюючи хід гри та сюжетну лінію казок, «перебріхували» відомі казки та спеціально робили помилки у відомих іграх, народжуючи з них нові. На прикладах, зрозуміли, як саме і коли можна використовувати ігрові прийоми у роботі з дітьми.

 

  –  Коли працюєш з дітьми, завжди хочеться їх здивувати чимось новеньким, потішити цікавою грою, – ділиться враженнями педагог-організатор табору «Зоряний» Ірина Власюк, – тому ми вдячні, що познайомилися зі способами перетворити усім відоме на нове і веселе. Впевнена, що дітям це також сподобається.

 

Ще одне заняття з педагогами провела керівник науково-методичного відділу Наталія Щубелка. На ньому знайомилися з особливостями дебатної технології: вчилися обдумувати кейси, працювати з літературою, намагалися осягнути, на чому варто зосереджуватися при підготовці дитячих команд до дебатних турнірів.

 

  –   Дебатний турнір за участю дитячих команд «Сонячного» і «Зоряного» таборів традиційно включений у програму 8-ї тематичної зміни. Тож на ньому зможемо переконатися, чи вдасться педагогам навчити дітей аргументовано і структуровано дебатувати. Адже тільки тоді вони зможуть отримати насолоду від гри і, можливо, продовжать захоплення дебатами і після завершення зміни. Дуже хочемо, щоб відпочинок у «Молодій гвардії» був корисним ще й для розвитку логіки, критичного мислення дітей. Тому й навчаємо педагогів розвиватися і бути завжди цікавими дітям, розумними, бути кращими, – зазначила Н.Щубелка. 

 

 

  • 11n1
  • 11n2
  • 11n3
  • 11n4
  • 11n5

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки