УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

"ЧИ СПРАВДІ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ СПРИЯЮТЬ МЕДІАГРАМОТНОСТІ?" – ЕКСКЛЮЗИВНИЙ РЕПОРТАЖ З ДЕБАТІВ

Щоб краще закріпити знання з медіаграмотності, набуті під час І зміни «Академія медійної грамотності», 2 квітня відпочивальники зібралися  подебатувати на тему «Соціальні мережі сприяють медіаграмотності». 

 

  

У команд був час на підготовку протягом всієї зміни, у кожному таборі навіть пройшли свої дебатні турніри для підготовки та відбору кращих спікерів. За результатами жеребкування команда табору Зоряний - «Зоряні генії», відстоювала позицію ствердження, відповідно команда табору Сонячний - «V.I.P» доводила думку сторони заперечення.

 

Обидві команди добре продумали свої аргументи та вдало підібрали їм приклади. Сторона ствердження акцентувала увагу на таку лінію аргументів як онлайн-освіта, соціальні мережі, копірайтерство. Команда заперечення оперувала фактами щодо відкритого доступу до інформації, інтернет-залежності та засилля в медіа фейкової інформації.

 

Цього разу грали за форматом Карла Поппера, спікери мали можливість повністю висловити власну промову, після чого були раунди перехресних запитань. Судді спостерігали та вислуховували промову кожного, за результатами голосувань було вирішено, що кращим спікером цього дебатного раунду була – Ткачук Яна (команда ствердження «Зоряні генії», т. Зоряний). Яна не тільки якісно виконала свою промову, але й гідно відповідала в раунді перехресних запитань.

 

– Готуватися було важко, але, по-перше, тема була актуальною та знайомою для сучасної дитини, і це допомогло краще орієнтуватися!! Я вже брала участь в шкільних дебатах, тому мала уявлення про структуру та не соромилася аудиторії. Інформацію знаходили з дівчатами в посібниках, інтернеті, а ще нам допомагала вожата 4 загону Ірина Сергіївна. Не очікувала, що отримаю звання найкращого спікера, але мені надзвичайно приємно його отримати! – зізнається дівчина.

 

Загалом, у дебатному турнірі переконливішою, на думку судей, була команда ствердження «Зоряні генії». Діти отримали кубок дебатів та грамоту кожному спікеру як за перемогу, так і за активну участь. Ось як аналізує результат гри організатор дебатного турніру, методист науково-методичного відділу Ірина Юрченко:

 

– Відбувся перший дебатний турнір в цьому році, ми дуже чекали цієї події, я б сказала, навіть сумували за дебатами. Команди добре підготувалися, відразу видно роботу їхніх тренерів. Трішки відчувалося хвилювання спікерів команди заперечення (т. Сонячний), проте щодо команди ствердження то там, навпаки, діти настільки були впевнені, вони так чітко слідували своїй структурі промови, дотримувалися кейсів, це дійсно показує колосальний рівень підготовки! А у момент вручення кубка за перемогу один із їх спікерів навіть заплакав! Напевно, це знак того, що дітей дійсно зацікавили дебати, справа припала їм до душі! Це тішить, адже дебати розвивають у дітей критичне мислення, аргументацію, навички публічного виступу, вони вчать самостійно досліджувати тему, шукати інформацію та відстоювати свою точку зору, - зазначила методист.

 

Бажаємо всім навчитися висловлювати свою думку та прислуховуватися до думок інших так, як це відтепер вміють робити наші юні дебатери.

   

 • 6n1
 • 6n2
 • 6n3
 • 6n4
 • 6n5
 • 6n6
 • 6n7
 • 6n8
 • 6n9
 • 6n91
 • 6n92
 • 6n93
 • 6n94
 • 6n95

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки