УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

ЯК НЕ СТАТИ «МЕДІАЗАЛЕЖНИМ»? ПОРАДИ НАПРИКІНЦІ ТЕМАТИЧНОЇ ЗМІНИ

Медіазалежність, за одним із багатьох визначень цього поняття, – це реальність сучасної людини, яка бачить світ через екрани гаджетів. У наш час, практично, не знайдеш дитини чи підлітка, які проводили б за власним смартфоном менше трьох, п’яти, або й десяти годин на добу! При цьому надмірне використання дітьми гаджетів все частіше стає предметом схвильованості педагогів і психологів. З’являються дослідження таких явищ, як цифрова та медіа-залежність і навіть цифрова деменція (гальмування формування в дитини пізнавальних процесів). 

 

  

Протягом першої тематичної зміни «Академія медійної грамотності» в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» діти й педагоги намагалися віднайти баланс між умінням користуватися широкими можливостями медіа і тим, що можна і треба робити, щоб не стати «медіазалежними». Поряд із тренінгами з основ медіаграмотності, майстер-класами зі створення новин, практикумами з азів фото та відеозйомки, у програму кожного дня зміни входили різні активності, які сприяли так званій «медіадієті». Наприкінці зміни, відповідаючи на питання, скільки часу ти проводив у «Молодій гвардії» зі смартфоном, більшість хлопців і дівчат відповіли: «Набагато менше, ніж вдома».Жодного секрету у «медіадієті», звичайно ж, немає. Її основні компоненти – фізична активність, спорт, споглядання природи, спілкування з друзями офлайн, рукоділля.

 

Цікаво спостерігати, що всередині дитячих груп яскравими особистостями, які привертають до себе увагу, стають ті діти і підлітки, які, окрім вправного користування смартфоном, уміють робити щось власноруч. Так, наприклад 17-річна Альона Пічкур з Київщини (відпочивала у таборі «Сонячний») із захопленням розповідає про свого товариша Денис Лєбєдева:

 

-    Я хочу вам розповісти про унікального серед сучасних підлітків хлопця, який уміє вишивати хрестиком, гладдю, а також в'язати спицями та гачком. Це житель 11 містечка "Сонячного" табору ДенисЛєбєдєв. В Одесу він приїхав з Київської області. А рукоділлям його навчила займатися мама та додаткові заняття в молодших класах. Як наслідок, зараз він з легкістю вам допоможе з: бісероплетінням, вишивкою хрестиком, гладдю а також в'язанням спицями та гачком, – перелічує дівчинка.

 

Альона застерігає від того, що незабаром людство можевтратити всіх рукодільників, – і ніхто більше не зможе берегти традиції, передавати досвід, робити світ прекраснішим.

 

Ще один надійний спосіб відпочинку від екрана – пошук такого способу виконання дій, який краще розвиває мозок. Замість того, ніж запитати відповіді у Google, варто подумати самому, спробувати знайти рішення, логічне, послідовне, розумне… Ідеальним для цього є гра у шахи та шашки. У «Молодій гвардії» навіть діє спортивна секція для дітей, які хочуть пізнати ці глибокі стратегічні ігри.. Скільки мудрих очей і цікавих поглядів можна було спостерігати за шаховими дошками!..

 

Тож залишайтеся вільними, не залежними ні від надмірного користування гаджетами, ні від підступних медіа-маніпуляцій. Пам’ятайте усе, чому навчила «Академія медійної грамотності» в «Молодій гвардії».

 

  

  • 5n1
  • 5n2
  • 5n2a
  • 5n3
  • 5n4
  • 5n5
  • 5n6
  • 5n7

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки