УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ НА ТЕМАТИЧНІЙ ЗМІНІ У ДИТЯЧОМУ ЦЕНТРІ «МОЛОДА ГВАРДІЯ»

Шановні друзі, у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації в Україні та встановленням у багатьох областях «червоного» рівня епідемічної небезпеки, у батьків та громадськості виникає багато запитань про те, як це вплине на поточний відпочинок дітей у центрі. Роз’яснюємо відповіді на найбільш поширені запитання: 

 

  

Підстави для початку тематичної зміни

 

16 березня згідно Наказу Міністерства соціальної політики № 127 від 10.03.2021 р. у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» розпочалась I тематична зміна «Академія медійної грамотності». Структурні підрозділи обласних, Київської міської державних адміністрацій, до компетенції яких належать питання відпочинку та оздоровлення дітей, здійснили направлення до «Молодої гвардії» 582 дітей віком від 7 до 18 років. Вартість усіх цих путівок, придбаних для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, фінансується з державного бюджету на 100%.

 

У Наказі Мінсоцполітики наголошується, що організація зміни можлива відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р.

 

Встановлення в Одеській області з 22.03.2021 «червоного» рівня епідемічної небезпеки

 

На позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації 22.03.2021 р. прийняте рішення про встановлення на території Одеської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та запровадження на території області обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня.

 

22.03.2021 р. Постановою Кабінету міністрів України №230 внесені доповнення до постанови уряду №1236 від 09.12.2020 р. , якими роз’яснюється, що «у разі встановлення “червоного” рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів».

 

Комісія з питань ТЕБ та НС Одеської держадміністрації у своєму рішенні від 22.03.2021 р. наголосила на тому, що проведення оздоровчих заходів у ДП «УДЦ «Молода гвардія» має відбуватися «у закритому режимі із дотриманням протиепідемічних заходів».

 

Основні протиепідемічні заходи, вжиті в УДЦ «Молода гвардія»:

 

– розміщення дітей в кімнатах корпусів відбулося з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину;

– тричі на день проводиться температурний скринінг відпочивальників та працівників закладу;

– організована достатня кількість місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками та централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери;

– організація харчування дітей здійснюється за адаптивним графіком (з перервами між харчуванням дітей молодшого, середнього, старшого шкільного віку);

– здійснюється вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів тричі на добу, а також провітрювання та кварцювання приміщень протягом дня;

– пріоритет надається активностям на відкритому повітрі без тривалого використання інвентаря, матеріалів, багаторазових реквізитів;

– педагоги-організатори, вчителі регулярно проводять додаткові ігри та вправи, які доносять важливість індивідуальних заходів безпеки та соціального дистанціювання.

 

Додаткові заходи безпеки, пов’язані з роботою центру в «закритому режимі»:

 

– робота педагогів-організаторів здійснюється «вахтовим методом» в межах однієї зміни;

– батьки, сторонні особи, відвідувачі до місць перебування дітей не допускаються;

– виїзди дітей на екскурсію в місто, на вистави до театрів чи цирку скасовані;

– обмежене проведення занять та заходів, у яких передбачений безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

 

Станом на 29 березня у медичній частині дитячого центру знаходиться 25 дітей. Усіх дітей протестовано, позитивний результат ПЦР-тестування на Covid-19 виявило у 8-ох дітей. Ці діти ізольовані в окремі бокси медичної частини. Стан дітей – задовільний, лихоманки у них немає, захворювання протікає безсимптомно, діти знаходяться під цілодобовим наглядом лікарів. Щодо процесу лікування і спостереження за дітьми фахівці ДП "УДЦ "Молода гвардія" узгоджують дії із Департаментом охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації.

 

Тим часом, тематична зміна у дитячому центрі триває. Діти, що знаходяться на відпочинку у таборах "Зоряний" та "Сонячний", беруть участь в освітньо-виховних заходах зміни з урахуванням посилених заходів безпеки.

 

 

  • 3n1
  • 3n2
  • 3n3
  • 3n4

  Видання

  Творчість

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Наші гості

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки