УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

ЗА КІЛЬКА ДНІВ СТАРТУЄ ДОВГООЧІКУВАНА ЛІТНЯ ЗМІНА

У зв’язку з пандемією COVID-19, жоден із дитячих закладів оздоровлення відпочинку в Україні не мав права функціонувати протягом квітня-травня та перших двох літніх місяців.  І тільки Постановою №641 від 22 липня 2020 р. Кабінет міністрів України визначив особливості адаптивного карантину, який передбачаєз 1 серпня можливість роботи дитячих таборів і центрів за умови знаходження їх у регіоні з «зеленим» або «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки. 

 

 

Для Українського дитячого центру «Молода гвардія», який розташований у «зеленій» Одесі, це означає, що з 09 по 29 серпня 2020 р. тут пройде довгоочікувана літня зміна. Про це розповів заступник генерального директора з виховної роботи Василь Максимович Бездень.

 

  • Для нас можливість проведення тематичної зміни,  на яку приїдуть діти з різних областей України, – дуже очікувана і справді важлива подія, – наголошує В.М.Бездень і роз’яснює: – Адже цьогоріч працівники дитячого центру змогли провести тільки першу зміну у лютому-березні, а далі  табори центру протягом чотирьох з половиною місяців «примовкли» в очікуванні дитячого гамору. Шість запланованих тематичних змін за цей період не відбулися.

 

Проведення зміни в умовах «адаптивного карантину» вносить помітні зміни у роботу закладу: замість традиційної для літніх зміни понад 1-єї тисячі дітей, заклад готується прийняти щонайбільше 650 відпочивальників. Зменшення кількості дітей пов’язане з вимогами Міністерства охорони здоров’я України. «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення і відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджені 30.07.2020 р. Постановою №43 Головного державного санітарного лікаря України, дозволяють здійснювати розміщення в кімнатах корпусів з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину із забезпеченням дистанції між койками щонайменше в 1,5 метри і обмеження кількості дітей у загонах до 15. У дитячому центрі готові виконати ці та інші рекомендації, серед яких зокрема:

 

  •  організація харчування дітей за адаптивним графіком;
  •  щоденний температурний скринінг відпочивальників та працівників закладу;
  •  організація місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками та централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери;
  •  вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів тричі на добу, провітрювання приміщень протягом дня;
  •  батьки, сторонні особи, відвідувачі до місць перебування дітей не допускатимуться.

 

Організація процесу відпочинку та виховної діяльності теж здійснюватиметься із дотриманням особливих «карантинних» рекомендацій.

 

  •  педагоги-організатори стежитимуть, щоб діти створювали навколо себе дистанційний безпечний простір;
  •  пріоритет надаватиметься активностям на відкритому повітрі без тривалого використання інвентаря, матеріалів, багаторазових реквізитів;
  •  у групах до 15 чоловік не допускатиметься безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом, змішування чи об’єднання груп;
  •  особливу увагу педагоги приділятимуть тому, щоб у ігровій та невимушеній формі розвивати у дітей практичні навички індивідуального захисту та фізичного дистанціювання.

 

«Упевнені, що професійна злагоджена діяльність усіх підрозділів підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» зможе забезпечити нашим дітям корисний і – головне – безпечний відпочинок», – резюмував заступник генерального директора В.М. Бездень.

 

Наголошуємо, що для прийому дитини до центру потрібна медична довідка встановленого зразка (форма 079/о «МЕДИЧНА ДОВІДКА на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку»), у тому числі, дані про щеплення, результати огляду на педикульоз, довідка про епідоточення, видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки