УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

ПРЕЗЕНТУЄМО ПЛАТФОРМУ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ

У зв’язку з карантинними заходами, які діють на території України, починаючи  з 12 березня 2020 р.,  надзвичайної актуальності набирає можливість дистанційного навчання школярів та студентів, а також створення можливостей для  дистанційної роботи працівників багатьох підприємств. Працівники виховної служби дитячого центру «Молода гвардія» виявилися готовими до такого виклику: уже протягом кількох місяців тут іде робота над впровадженням власної платформи дистанційного навчання педагогів-організаторів. 

 

 

Про це  розповіла методист науково-методичного відділу Юлія Дрига.

 

– Ще минулої весни, проходячи курси підвищення кваліфікації,  я задумалася над ідеєю створення освітньої платформи, де б наші майбутні педагоги мали змогу навчатися. Ідею підтримали і наповнили змістом колеги-методисти, упродовж 2019 року ми розробляли матеріали  та апробовували платформу, а  вже на початку 2020 року – втілили ідею у  життя. Першопрохідцями платформи в лютому стали студенти Балтського педагогічного коледжу, сьогодні їх уже  навчається аж сорок троє!

 

Студенти  інших закладів освіти  (з Бару, Балти, Глухова, Житомира, Білгород-Дністровського), які планують стати педагогами-організаторами дитячого центру, теж активно долучаються до проходження теоретичного та практичного блоків освітньої платформи,  їхня  кількість щодня зростає і складає уже  74 потенційних педагоги.

 

Методист наукового-методичного відділу Андрій  Юрченко зазначає, що дистанційний курс є базовим етапом підготовки студентів до роботи в закладах оздоровлення і відпочинку і охоплює основні універсальні складові роботи в дитячому центрі оздоровлення та відпочинку.

 

– Наша  платформа передбачає освоєння особливостей рекреації та основ роботи педагога-організатора з тимчасовим дитячим колективом. До реалізації курсів ми залучаємо представників адміністрації центру, методистів науково-методичного відділу, завідувачів практиками педагогічних навчальних закладів, студентів навчальних закладів-партнерів ДЦ.

  

Розробники ресурсу роз’яснюють, що він за своєю суттю є інформаційно-комунікаційною платформою, тут,  як і в соціальній мережі, студенти обирають власні «аватарки», мають можливість писати повідомлення, спілкуватися в режимі конференції…

 

– Щодо плану-графіку дистанційного навчання, то він є гнучким і для кожного з навчальних закладів складається окремо, – пояснює методист Андрій Юрченко, – модулі та теми для дистанційного освоєння обираються із загальної навчальної програми Всеукраїнської школи педагога-організатора. Ставимо за мету, щоб, освоюючи матеріали ресурсу, педагоги підсилювали не тільки свої знання, а й рівень власної  мотивації, необхідний для майбутньої роботи з дітьми. Чекаємо, що після успішного проходження дистанційного навчання, до нас приїдуть справді кваліфіковані особистості! – висловив сподівання методист.

 

Важливою особливістю освітньої платформи є і те, що педагоги-організатори, які працюють у дитячому центрі на постійній основі,  також можуть скористатися її ресурсом, щоб підвищувати рівень професійної майстерності. Особливо цінним це є у нинішній період, коли в дитячому центрі тимчасово немає відпочивальників. Навчання педагогів-організаторів відбувається за окремою,  індивідуально складеною програмою, яка дозволяє вивчати, поглиблювати, адаптовувати  нові форми та методи роботи з дітьми, опираючись і на власний досвід роботи протягом тематичних змін в таборах центру.

 

Нова освітня платформа для дистанційного навчання педагогів-організаторів  уже за кілька тижнів роботи довела свою дієздатність, тож її планують доповнювати підсилювати новими можливостями. Про це розповіла керівник науково-методичного відділу Наталія Щубелка.

 

– Уже в найближчій перспективні,  наступного місяця,  науково-методичний відділ ДП УЦД «Молода гвардія» планує запустити власні онлайн-курси з  теоретичної та практичної підготовки для організаторів відпочинку та оздоровлення. Слухачами таких курсів можуть стати  директори та заступники директорів з виховної роботи таборів та дитячих центрів,  методисти,  культорганізатори,  вчителі – усі, для кого важливим є фаховість та професіоналізм в організації роботи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

  

Як  стверджує анонс, запропонований курс дозволить:

 

– познайомитись з нормативно-правовою базою, що регулює  діяльність закладу оздоровлення та відпочинку;

– освоїти основні напрямки та форми дитячого оздоровлення та відпочинку;

– оволодіти найоптимальнішими схемами проектування оздоровчо-виховного процесу в дитячому оздоровчому закладі;

– познайомитися з переліком необхідної документації.

 

Програма онлайн-курсу включатиме  навчальні лекції, підкріплені реальними прикладами, навчальні відео, теоретичні та практичні завдання… Передбачена також можливість спілкування з іншими слухачами курсу, а також відповіді на запитання  авторів курсу та адміністрації платформи. За результати проходження онлайн-курсів, його слухачів отримуватимуть верифікований сертифікат (у тому числі, електронний), який підтверджуватиме належний рівень рівень підготовки фахівця у галузі дитячого оздоровлення та відпочинку.    

 

_______________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки