УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

ПРОЩАВАЙ, ТЕПЛА ЗИМОНЬКО, ПРИВІТ ТЕПЛА ВЕСНО!

29 березня в дитячому центрі «Молода гвардія» за традицією гамірно та весело проводжали зиму-зустрічали весну, відбулося святкове дійство «Зустрічайте: Масляна!». І, хоча цьогорічна зима видалася зовсім не морозною і малосніжною, кожна людина хоче, щоб справжня весна якомога швидше наступила.

 

 

Тож діти і їхні педагоги щиро брали участь у різноманітних розвагах: танцювали, вигравали на музичних інструментах, жартували на імпровізованих атракціонах, творили руковотворну красу на яскравих ятках від керівників гуртків дитячого центру – чимало сонця було цього дня і у природі, і на дитячих обличчях!

 

– Масниця – культурне надбання українського народу, спадкоємця традицій Київської Русі, – розповідає куратор І тематичної зміни «Ми – різні, ми – рівні» методист Олександра Довгій.  Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ще  ІV ст. нашої ери! Але це свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства, бо церква не відштовхнула народні традиції, а толерантно й розумно їх використала. Із сиропусним тижнем, що передує початку великого посту у православних християн, в українців пов’язано безліч традицій та обрядів. Ми намагалися зробити так, щоб відпочивальники дитячого центру зуміли відчути настрій та суть цих давній традицій.

 

Як і годиться за традицією, основною стравою на Масницю, були млинці. Працівники відділу харчування напекли вдосталь золотавих смаколиків і подарували усім дітям надзвичайне задоволення! Із «масляничними» млинцями в народі пов’язували безліч традицій, приказок та прислів'їв. Зокрема, вважалось, що в день потрібно з’їсти стільки млинців, скільки разів пес махне хвостом, а ворона прокаркає. А ще якщо млинці вдавались пишними та гарно пеклись, то рік буде гарним та благополучним, а от глевкі млинці, що й пеклись погано – провіщали невдачі та проблеми. Висока гірка млинців – до гарного врожаю та заможності, низька – сире літо та неврожай…

 

Наші млинці на кожного із понад семисот відпочивальників дитячого центру могли скласти височенну гірку! А той факт, як швидко вони «зміталися» з величезного дека, і з якою насолодою з’їдалися – свідчить про те, що усім варто очікувати гарячого і вдалого літа, багатого врожаю і благополуччя. 

  

 

 

  • 071
  • 072
  • 073
  • 074
  • 075
  • 076
  • 077
  • 078
  • 079
 

_______________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки