УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

ОПАНОВУЄМО МИСТЕЦТВО ДЕБАТІВ

З 10 по 12 вересня група педагогів-організаторів та методистів Українського дитячого центру "Молода гвардія" опановувала секрети дебатних технологій під керівництвом тренерів компанії "Технологія успіху", засновників та активістів громадської організації "Нове бачення" NGO "New Vision" – члена міжнародної дебатної освітньої асоціації IDEA NL (International Debate Education Organization) – Олени Зими та Олександра Шаньгіна.

 

 

 

Український дитячий центр «Молода гвардія» приєднався до дебатного руху у 2014 р. , ставши активним учасником освітнього проекту «Навчання демократії через дебати». Відтоді в дитячому центрі діє дебатний клуб "Акцент", в якому щозміни все нові й нові відпочивальники дізнаються про те, що таке дебати і роблять свої перші кроки у навчальних дебатах.

 

Спільно з НГО "Нове бачення" в дитячому центрі щоосені проходить "Фестиваль дебатних клубів". У фестивалі беруть участь команди досвідчених дебатерів із діючої в різних областях України мережі дебатних клубів, а також дебатери-початківці – представники команд, створених і підготовлених у дитячому центрі.

 

Тренерами таких "молодогвардійських" команд є педагоги-організатори дитячого центру. Саме вони зараз проходять інтенсивне навчання на тренінгу з дебатної освіти. Метою тренінгу є навчання технологіям дебатів, принципам та підходам до організації дебатних турнірів. Учасники тренінгу обговорюють освітні можливості дебатної технології для громадянського виховання та розвитку особистісних компетентностей молоді, розглядають особливості функціонування дебатних клубів, правила дебатних форматів та суддівства та основи методики суддівства.

 

– Впевнена, що, засвоївши секрети дебатних технологій, я зможу стати для своїх дітей ще цікавішою як людина і ще кориснішою як педагог – так описала свої очікування від тренінгу педагог-організатор табору "Сонячний" Інна Пилипчук.

 

Керівник тренінгової компанії Олена В'ячеславівна Зима із захопленням поділяє ентузіазм колеги-початківця.


– Дебати справді розкривають перед людьми величезні можливості, адже вони не лише дозволяють обговорити соціально значущі питання, а й здатні вплинути на розвиток особистості, здатні змінити світ, – переконана тренер.

 

Керівник науково-методичного відділу УДЦ "Молода гвардія" Наталія Щубелка зазначає, що упровадження освітньої технології дебатів у виховну діяльність таборів дитячого центру залишатиметься одним із пріоритетних напрямків, оскільки максимально відповідає потребам сучасних дітей:

 

– Ми хочемо і робимо усе для того, щоб наші педагоги-організатори володіли сучасними освітніми технологіями, впроваджували у свою діяльність інноваційні форми роботи, адже тільки так державне підприємство "Український дитячий центр "Молода гвардія" зможе залишатися конкурентним і затребуваним у сфері дитячого оздоровлення та відпочинку, – розповідає Н.Щубелка.

 

Нагадаємо, що дебати як освітня технологія активно використовуються в навчальному процесі у всьому світі. Вони розвивають критичне мислення, формують навички переконливої аргументації, публічних виступів, сприяють ефективному спілкуванню та формуванню активної громадянської позиції. Майже кожен навчальний заклад в Великій Британії, США, Канаді, Австралії, Південній Кореї тощо має свою дебатну команду. Впливові національні та міжнародні дебатні організації (World Debate Institute, National Forensic League, IDEA), об’єднують тисячі учасників і підтримуються національними урядами та міжнародними спільнотами.

 

 

  • 071
  • 072
  • 073
  • 074
  • 075
  • 076
  • 077

_______________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки