УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

МГ-КВАДРАТ: МЕДІАГРАМОТНІСТЬ У "МОЛОДІЙ ГВАРДІЇ"

Протягом VII тематичної зміни в дитячому центрі працювала "Школа медійної грамотності "Гармонія". Її заняття відвідували понад 30 відпочивальників з таборів "Зоряний", "Сонячний" та "Прибережний". Вони вдумливо, тема за темою знайомилися із напрямами медіаграмотності: досліджували медіатексти, вивчали інструменти протидії маніпуляціям, аналізували контент телевізійних новин, знайомилися зі стандартами журналістики...  


 

А 31 липня грандіозна хвиля медіаграмотності вилилася за межі школи і охопила усіх дітей, що відпочивають у дитячому центрі – фут-квест "МГ-КВАДРАТ" змусив кожного задуматися над тим, який вплив мають МЕДІА на життя кожного із нас.

 

Щоб виконувати хитросплетені завдання квесту, свою справу спочатку виконували ФУТЕРИ – найспритніші учасники команд, які оббігали усю величезну територію дитячого центру у пошуках правильних локацій для виготовлення медіапродукції. Так поступово у "операторів" з'являлися світлини біля ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ, афіші з бібліотеки з горами цікавих КНИГ, зразки соціальної РЕКЛАМИ з морського узбережжя, ПОСТЕРИ з рекомендаціями, як відрізнити фейк від правди. Бо ж, як відтепер стало усім відомо – усі ці приклади є зразками МЕДІА – інструментів і каналів для зберігання, передачі і подання інформації.

 

На другому етапі фут-квесту у нього включалися цілі редакції: вони опановували ОН-ЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧІ, щоб віднайти справжній, італійський рецепт піци, доповнювали інформацією сторінки ВІКІПЕДІЇ, щоб підсилити її достовірність, креативили маніпулятивні заголовки молодогвардійських новин, давали власні пропозиції щодо просування МГ-бренду у медіа...

 

Діти здійснили величезне розмаїття різних активностей, досліджуючи процес створення медіа-продуктів. А найголовніше – на собі відчули, що усі медіа творяться людьми, кожен закладає у них свій смисл, кожен сприймає закладений зміст, залежно від свого рівня досвіду, культури, освіти... Вміти читати і писати – важлива компетентність людини минулого століття, сучасники ж мають розуміти, чому з написаного вірити, а що – варто обов'язково перевірити, перед тим, як взяти до уваги чи поширити. 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки