УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
phone: (048) 755-92-34
fax: (048) 755-92-60

ПІДТРИМУЄМО ПРАВО НА ЩАСТЯ!

Психолог Ірина Леженко та методист Олександра Довгій взяли участь у роботі круглого столу "Інклюзивні дитячі табори. Щасливе дитинство для кожного", який організувала благодійна організація «Право на Щастя». У ході зібрання фахівці обговорювали питання організації інклюзивного дозвілля в Україні, приурочивши подію 10-ій річниці прийняття Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

 

 

"Ми поділилися з колегами досвідом, який маємо щодо організації відпочинку дітей з інвалідністю, особливостями психологічного супроводу їхнього перебування у таборах дитячого центру. Розуміємо, що називатися "інклюзивним табором" у повному обсязі "Молода гвардія" поки що не може, та все ж щороку ми приймаємо все більше реальних дітей з особливостями, забезпечуємо їх реальною психологічною підтримкою і належним педагогічним супроводом. Тож наш досвід – дієвий приклад діяльності державного закладу у реалізації політики у сфері інклюзії", – розповіла методист науково-методичного відділу Олександра Довгій.

 

За словами учасників круглого столу, особливо гарячим був градус спілкування під час обговорення проблеми кадрів для роботи з дітьми з інвалідністю. Оскільки у вищих педагогічних закладах освіти немає обов’язкової літньої практики, залучати небайдужих та професійних студентів до роботи в «особливих» таборах стає дуже важко. У той же час, норма закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» вимагає, що працювати у дитячому таборі можуть «педагогічні та медичні працівники, які перед початком роботи пройшли спеціальну курсову підготовку та були атестованими відповідно до нормативів атестації педагогічних та медичних працівників дитячого закладу оздоровлення та відпочинку», тож тільки волонтерських зусиль замало для широкої професійної діяльності дитячих таборів, в тому числі таборів з інклюзією.

 

Ось чому все більшої актуальності набирає готовність УДЦ «Молода гвардія» отримати статус наукового-методичного центру з підготовки педагогічних кадрів для роботи у сфері  дитячої рекреації. Адже тут щороку працює  Школа педагога-організатора, яка базується на Навчальній програмі курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Програма школи педагога-організатора  може враховувати досвід громадських, благодійних організацій, які мають напрацювання щодо комунікації та організації літнього відпочинку дітей з інвалідністю.

 

«Ми вдячні БО "Право на щастя" за їхній проект Inclusive camp, який збагачує ідеями та порадами щодо впровадження елементів інклюзії у наші зміни, а також за таку корисну зустріч за круглим столом небайдужих людей, які справді здатні допомогти дітям у реалізації їхнього права на щастя", – резюмувала методист О. Довгій.

 

Зазначимо, що кроки УДЦ «Молода гвардія» у напрямку створення інклюзивного середовища відбуваються завдяки підтримці держави – Міністерства соціальної політики України, Міністерства Молоді та Спорту України, Українського центру "Інваспорт", а також співпраці із кафедрою психології розвитку і соціальних комунікацій Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

 

 

 

  • zzz1
  • zzz2
  • zzz3

 

_______________________________________________________________________________________________


  Метод-видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки