УДЦ «Молода гвардія»: Україна, м. Одеса,
вул. Миколаївська дорога, 172.
телефон (048) 755-92-30

НАВЧАННЯ ДЕМОКРАТІЇ ЧЕРЕЗ ДЕБАТИ: ЛІТНІЙ ДОСВІД

З 15 по 17 червня у містах Київ-Бреч-Корюківка відбулась «Літня школа з громадянської освіти», яка є фінальним заходом проекту «Навчання демократії через дебати» громадської організації «Нове бачення». Методист табору «Зоряний» Андрій Дзиговський та педагог-організатор табору «Сонячний» Анна Лахман узяли участь у заході в ролі запрошених суддів дебатів.

 

 

Проект «Навчання демократії через дебати» тривав 10 місяців та поширився на 8 областей України. В УДЦ «Молода гвардія» у вересні 2017 р. відбувся фестиваль дебатних клубів, який дав змогу поширити ідею дебатної технології на широку аудиторію відпочивальників з усіх куточків України, а ще сприяв тому, що у дитячому центрі із педагогів та методистів виросли власні дебатні судді та тренери. «Літня школа громадянської освіти» стала чудовою нагодою для них поглибити знання та поділитися досвідом, відвідуючи заплановані нею майстерні, презентації, культурні вечори і публічні дебати.  За словами Анни Лахман, участь у літній школі подарувала учасникам багато емоцій, позитивних вражень та досвіду.

 

«Одеса щиро дякує організаторам Літньої дебатної школи за цікаві майстер-класи, нові технології, спілкування з обдарованими дітьми та досвідченим людьми.  Ваша щирість, відкритість та спонукання до дій роблять нашу країну кращою», – написала педагог-організатор на власній сторінці у мережі Facebook.

 

Тим часом, у самому дитячому центрі 17 червня дебатні команди трьох таборів активно та змістовно обговорили тему раунду «Спорт – це здоров’я», демонструючи глибоку обізнаність, впевненість у висловлюваннях, вміння швидко реагувати та ставити влучні запитання.

 

Діти, які тільки знайомляться з дебатною технологією, беручи участь в іграх, доводять, що цього важливо мати бажання, а все інше обов’язково вдасться. Так, команда табору «Прибережний» (Андрій Цибульняк, Захар Щебетенко, Андрій Карпенко), незважаючи на юний вік учасників, гідно протистояла своїм опонентам. А команда «Сонячного» табору (Андрій Шевчук, Софія Максимова, Світлана Волошина) продемонструвала хорошу гру, здобувши перемогу в номінації «Кращий спікер дебатного раунду». Переможцями гри стало тріо мудрих дівчат (Людмила Євчук, Марія Тонконог, Анастасія Мельник) з табору «Зоряний».

 

Зібраність, цілісність команди, впевненість у власних силах, лаконічність та толерантність – ось ті характеристики, які допомогли дівчатам вибороти перемогу. 

 

Приємним завершенням гри стало висловлювання одного із глядачів:

 

«Наступного року Я теж гратиму дебати. Повірте, моя команда обов’язково стане кращою». 

 

  • b1
  • b2
  • b3
  • b4
  • b5
  • b6
  • b7
  • b8
  • b9

 

_________________________________________________________________________________________________


  Видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки