ЗБЕРЕЖЕМО ЧОРНЕ МОРЕ ДЛЯ НАСТУПНИХ ПОКОЛІНЬ

У 2013-2018 рр. за підтримки Програми розвитку ООН та Європейської комісії в Україні, Грузії та Росії реалізовується міжнародний проект «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS – II), спрямований на отримання даних про екологічний стан Чорного моря та посилення можливостей партнерів проекту проводити національні програми моніторингу Чорного моря.

28 серпня представники ДП «УДЦ «Молода гвардія» Юлія Козак, Ольга Шулдик, Андрій Томашевський, Олександр Андрєєв  долучилися до співпраці з групою експертів, організаторів проекту EMBLAS-II.  у ході прес-конференції з питань представлення ними науково-дослідної програми цьогорічних Спільних Чорноморських досліджень.

На заході були присутні заступник Міністра екології та природніх ресурсів України Микола Кузьо, представник програми розвитку ООН Олена Маслюківська-Самберг, представник Національного Екологічного агентства Грузії Арчіл Гуманідзе, директор НДУ «Український науковий центр екології моря» Віктор Коморін, Ярослав Слободнік – керівник проекту   EMBLAS, Георг Ханке (Спільний науково-дослідний центр Європейської комісії), представники Інституту морської біології НАНУ академік Ювеналій Зайцев, професор Борис Александров.

 

Учасники прес-конференції отримали цікаву і надзвичайно цінну інформацію про стан Чорного моря загалом і його біорізноманіття зокрема. Георг Ханке розповів про небезпечність пластикового сміття, зокрема мікропластику, кількість якого у морі зростає з кожним роком. Ярослав Слободнік ознайомив зі станом популяцій дельфінів у Чорному морі, а також із причинами їхньої смертності. Представник проекту Олена Марушевська EMBLAS-II  вкотре презентувала мобільний додаток «Black sea save Book», а також нагородила призами «ангелів-охоронців» Чорного моря – найактивніших користувачів додатком.   Кульмінацією цікавого спілкування стала екскурсія на найбільше науково-дослідне судно Європейського Союзу «Маре Нігрум».

 

Приємно, що Україна займає активну участь у збереженні Чорного моря, співпрацює з іншими країнами Європи щодо  цього питання. ДП «УДЦ «Молода гвардія» також не залишається осторонь. Екологічні об’єднання дитячого центру, екскурсії берегом Чорного моря покликані згуртувати молодь навколо питання збереження моря.

 

Море  –  це скарб, даний нам природою, і наше спільне завдання його зберегти для наступних поколінь.

 

Ті,  хто починають новий день із зустрічі з морем, не можуть бути злими або нещасними.  І яке це море - літнє чи зимове, - не має значення. Коли бачиш, як прокидається сонце, як м'яко потягується вода, мружачись від перших променів, розумієш, що абсолютно неважливо, на чому спати, що у тебе є і куди потрібно поспішати після того, як прокинешся. Головне - дочекатися ранку, щоб відкрити очі і обійняти поглядом море.

Ельчин Сафарлі "Якби ти знав ..."

 

 

  • n3
  • n4
  • n5
  • n6

 


  Метод-видання

  Виставки

  Проекти

  Гуртки

  Наші пісні

  Дозвілля

 Газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки