Заробляти треба з дитинства?!

Дитинство – пора безтурботного відпочинку, нових знайомств, неймовірних вражень. Це час, коли так цікаво пізнавати довколишній світ, підкорювати нові вершини, мріяти… Та інколи для здійснення мрій потрібні гроші. І тоді постає питання: попросити у рідних чи заробити самостійно? Саме про говорили учасники дебатного раунду на тему «Заробляти потрібно з дитинства».

Команди-представники трьох таборів підготували цікаве трактування теми, і у кожної прослідковувався свій авторський стиль, витриманий від початку і до кінця. Так, команда табору «Зоряний» ‒ «Меридіан» (Васильєва Соломія, 15 років, Тернопільська область; Булак Олег, 16 років, Львівська область; Глушко Дарина, 15 років, Дніпропетровська область), граючи позицію «Заперечення», впевнено доводила, що часто дорослі зловживають дитячою працею, завдаючи шкоди їхньому емоційному, духовному та фізичному стану. Спікери наводили аргументи, ставили конкретні запитання, визначали при аналізі гри ключові точки зіткнення.

Команда табору «Сонячний» ‒ «Свідомі» (Корягін Олександр, 17 років, Донецька область; Винокурова Оксана, 16 років, Донецька область, Кушнаренко Ганна, 16 років, Донецька область) та команда табору «Прибережний» ‒ «Феміда» (Вовк Анна, 15 років, Черкаська область; Адащук Анастасія, 14 років, Чернівецька область; Чучвера Інна, 15 років, Хмельницька область), незважаючи на те, що зіграли однакову позицію – «Ствердження», продемонстрували абсолютно різний хід гри. Зокрема, команда «Свідомі» зробила акцент на «творчому» заробітку дітей, що не потребує фізичних та фінансових затрат, підсилюючи власні аргументи змістовними прикладами. В той час, як команда «Феміда» вела мову про те, що добровільний дитячий заробіток сприяє тому, що діти починають цінувати гроші, стають більш організованими, легше обирають майбутню професію. Окрім «Ствердження», дівчата з команди «Феміда» зіграли і позицію «Заперечення» і змогли масштабніше глянути на задану тему. Можливо, саме це і дозволило їм вирватися на один крок вперед і стати кращою командою дебатного раунду. Гра була настільки сильною і рівноцінною, що судді до останнього моменту сумнівалися в тому, кому ж віддати право першості.


Кращим спікером дебатного раунду стала Вовк Анна (команда «Феміда»), яка вразила і глядачів, і суддів емоційністю, переконливістю, оригінальною подачею інформації

Приємно, що сучасна молодь абсолютно готова не просто говорити про дорослі речі, але й упевнено відстоювати займану позицію.

 


Кадрова Світлана,
керівник дебатного клубу «Акцент»

 

  • 13n1
  • 13n2
  • 13n3
  • 13n4
  • 13n5

 


  Спілкування

  Здоров'я

  Екскурсії

  Творчі студії

  Наші пісні

  Дозвілля

 Спорт

  Щоденник

  Очима дітей

  Фото

  Відео

  Про нас