24. 09. 18

21-22 вересня "Молода гвардія" пірнала у вир інтелектуального спілкування, структурованої полеміки, краси людського розуму. Український дитячий центр проводив IV Фестиваль дебатних клубів, який заснували у 2016 році у співпраці з громадською організацією «Нове бачення».  

 

 

До участі у IV фестивалі дебатних клубів зуміли зорганізуватися, підготуватися, а врешті й отримати переможні результати у 3 раундах дебатів за темою «Гендерні стереотипи впливають на вибір професії» та імпровізаційною темою "Сучасні гаджети негативно впливають на людину" шість команд:

 

Команди табору "Сонячний":
"Тінь сонця" – 6 перемог

"Енергія сонця" – 2 перемоги
"Капітани сонця" – 1 перемога

 

Команди табору "Зоряний":
"Альтаір" – 5 перемог
"Ерудит" – 8 перемог

 

Команда Одеського НВК "ГІмназія №7" "Реалісти" (Юлія Храпова, Марія Шабанова, Ірина Пилипейко, тренер – Сергій Пилипейко) – 5 перемог.

 

У фіналі зійшлися команди "ТІНЬ СОНЦЯ" (Лука Дерновий, Анжеліка Резніченко, Кевін Бентковський, тренер – Юлія Добріогло) та "ЕРУДИТ" (Вадим Корчменюк, Аркадій Анічкін, Мар’яна Судак, тренер – Аліна Шибистюк).

Переконливішою у фіналі стала команда "ТІНЬ СОНЦЯ", а от спеціальну номінацію "КРАЩИЙ СПІКЕР" отримав Вадим Корчменюк – перший спікер "Зоряної" команди "Ерудит".

 

Дебатери із почуттям задоволеності отримали грамоти, молодогвардійські сувеніри та переможний Кубок. Зізнаємося, більшість дебатерів зовсім недавно відкрили для себе поняття "дебатів" і зробили на фестивалі лише перші дебатерські кроки...

Пишаємося, що завдяки старанням тренерів, об'єктивності та професійності  суддів, підтримці та енергетиці організаторів, дебатери-початківці, здається, зуміли відчути смак інтелектуальної дискусії за правилами. Віримо, що перший їхній дебатний досвід переросте у добру звичку, у захоплення, у пристрасть!

 • 111a
 • 112
 • 113
 • 114
 • 115
 • 116a
 • 117
 • 118
 • 119
 • 120
 • 121
 • 122
 • 123

 

_______________________________________________________________________________________________

22. 09. 18

20 вересня у кіноконцертній залі відбулась шоу-програма «Я – бренд своєї країни», у якій талановиті діти співали, грали на гітарі, танцювали, вражали акробатичними номерами, декламували вірші... Учасники програми: Аделіна Ляшенко, Вікторія Прохор, Дар’я Білокінь, Сестри Філь, Вадим Корчменюк, Анжеліка Резніченко, Анна Гришина, Іван Даниленко, Ангеліна Гавор, Людмила Стародубцева, Іван Новохатько, Діана Вдовиця, Анна Покрищук, Марьям Альбурбар. Це – світлі, променистих хлопці і дівчата, які справді мають у собі особливі ознаки індивідуальності і таланту, що складають образ, бренд нашої країни. Активні, дієві, талановиті!.  

 

 

Протягом вечора глядачі також дізналися назви фільмів-переможців локального кінофестивалю «MG-2018», а їхні творці отримали спеціальні нагороди, які, звичайно, нагадували міні-оскари.

 

Зміна «Форум активних та дієвих» складалася із п’яти тематичних блоків, суттю яких було сприяння формуванню у дітей лідерських якостей. Так у блоці «Лідерська абетка» відбулись тренінги на знайомство та квест-гра «На пошуки лідерських якостей». Блок «У пошуках прикладу для наслідування» дав старт дитячому кінофестивалю «МГ-2018», а в «Музеї живих скульптур» хлопці й дівчата знайомилися із лідерськими якостями визначних особистостей. Блок «7 чудес лідерства» із яскравим Шоу талантів, роботою кіноклубу та конкурсом лідерської реклами наголошував на значенні позитивного лідерства для розвитку суспільства. Його родзинкою стало ток-шоу у загонах «Проблеми можна вирішувати». Блок «Активна позиція» запам’ятається відпочивальникам цікавою зустріччю у форматі круглого столу «Самоідентифікація лідера».

 

Заключний блок – «Лідер у кожному із нас» – включав проведення цілого ряду справ, до підготовки, організації і проведення яких була залучена максимальна кількість відпочивальників – шоу, концертно-показові програми, фестиваль дебатних клубів, театральні постанови, танцювально-розважальні масовки… Тут діти, які були учасниками зміни, сповна демонстрували конкретні практичні та творчі навички, які їм вдалося опанувати і розвинути в собі. За це навіть примхливий цьогорічний вересень вручив їм гарний дарунок – кілька сонячних і навіть спекотних днів, у які можна було засмагати, купатися в морі, щоб з оптимізмом зафіксувати яскраві враження від насиченого відпочинку в дитячому центрі «Молода гвардія».

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

 

_______________________________________________________________________________________________

15. 09. 18

14-15 вересня у дитячому центрі триває робота V Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми рекреаційної психології та педагогіки дитинства».  Організатором конференції, спільно з УДЦ «Молода гвардія», є кафедра психології розвитку і соціальних соціально-гуманітарного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського.  

 

 

До роботи у конференції долучилися понад 70 учених, серед яких – психологи, педагоги, медики, філософи, соціологи з різних міст України, Молдови, Польщі, Угорщини, Китаю та інших країн.

 

Розробка і реалізація наукового напрямку психологічних досліджень – «Рекреаційна психологія дитинства» є однією з основ діяльності УДЦ «Молода гвардія». Тісна  співпраця з кафедрою психології розвитку і соціальних комунікацій ПНПУ імені К.Д. Ушинського під керівництвом доктора психологічних наук, професора Симоненко С.Н. та за підтримки ректора університету імені К.Д. Ушинського академіка Чебикіна О.Я. має важливий соціальний ефект. Діти, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки (діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; безпритульні діти; діти-інваліди; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей), відпочиваючи в дитячому центрі, отримують доступну  кваліфіковану психологічну допомогу. Психологи центру здійснюють постійний психологічний супровід дітей-рекреантів, що передбачає діагностику, корекцію, реабілітацію та психологічне розвантаження.

 

Ці та інші інновації, що були впроваджені в УДЦ «Молода гвардія» протягом останніх десяти років, дозволили розширити методологічне підґрунтя освітньо-оздоровчої практики та  внесли нові акценти в діяльність сучасних дитячих рекреаційних закладів в цілому.  

 

Форум розпочався з доповідей співголів оргкомітету — генерального директора УДЦ «Молода гвардія»  Е. Б. Лебединського й завідувача кафедри психології розвитку і соціальних комунікацій Університету Ушинського, професора С.М. Симоненко.

 

У роботі конференції взяли участь такі відомі вчені, як професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри практичної психології Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького Т.С. Яценко, професор, дійсний член НАПН України, завідувач лабораторії психології творчості Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України В. О. Моляко, доктор наук, завідувач кафедри психології Університету Педагогічного ім. Комісії Народної Освіти в Кракові (Польща) Рафал Амбраціов, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки, психології і педагогічних інновацій Універистету Ушинського  І. М. Богданова, професор, завідувач кафедри психології розвитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка О. І. Власова, професор Державного університету імені Т. Г. Шевченка (Молдова, м. Тирасполь) А. В. Гоголєва, професор кафедри педагогічної і вікової психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника З. С. Карпенко, доктор наук, декан педагогічного факультету Вищої Школи Банкової в Познані (відділення у Щеціні) Кокіел Анджей, професор кафедри психології і педагогіки факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова М. М.Марусинець, професор, завідувач кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені І. Франка Л. П. Журавльова  та інші.

 

Продовженням пленарних засідань стала робота круглих столів та майстер-класів з демонстрацією авторських діагностичних, розвивальних і корекційних програм. («Психоаналіз з використанням репродукцій художніх картин» (Т. С. Яценко), «Розвиток самосвідомості та толерантності у підлітків з використанням павільйонних психологічних ігор» (К. Л. Мілютіна), «Терапевтичний ресурс синхроній та проекцій у психосоматичній грі «Шлях до філософського каменю» (Т. Б. Хомуленко) та ряд інших.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06

 

_______________________________________________________________________________________________

13. 09. 18

Позаконкурсна програма V Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT дає можливість максимальній кількості дітей, що є учасниками тематичної зміни «Форум дієвих та активних»,  так чи інакше долучитися до світу кіно. Творчі зустрічі з режисерами та акторами, майстер-класи творців кіно – від гримерів та костюмерів до режисерів, сценаристів і продюсерів – закрутили бажаючих відпочивальників у вихорі кіномистецтва.  

 

 

Тільки у перший фестивальний день понад шістдесят дітей відвідали кінотеатр мережі «Планета кіно», де подивилися український пригодницький фентезі за мотивами повісті В.Рутківського «Сторожова застава». Стрічку представив глядачам її режисер Юрій Ковальов, який розповів про те, як шукали акторів і підбирали костюми для фільму, як знімали бої та бійки, як працювали з каскадерами…

 

Тим часом на творчих локаціях дитячого центру ще понад 50 охочих хлопців та дівчат стали учасниками творчої зустрічі з актором, режисером, головою журі фестивалю Віктором Андрієнком. В.Андрієнко демонстрував дітям, як режисер працює з акторами, як добивається від них виконання поставленого завдання. Він порадив багато вчитися, здобувати профільну освіту, отримувати якомога більше вмінь і навичок. Діти цікавились у режисера, з чого розпочинати кар'єру, чи важко зніматися в кіно.

 

«Важко все, якщо вкладати душу… Ніколи не працюйте тільки перед дзеркалом. Самі шукайте образи. Дивіться, як люди ходять, розмовляють, рухаються. Образів повно на вулицях», – порадив Віктор Андрієнко.Актор, режисер, теле- і радіо ведучий Олег Карпенко розповів дітям, що відпочивають зараз у «Молодій гвардії», а також учасникам фестивалю, які задля NEXT приїхали з Полтави та Кропивницького, про кіношні професії, зокрема – про акторський фах – не прикрашаючи його, але й без зайвої драматизації. А ще – поділився і власним досвідом входження до професії (згадавши, що актором мріяв стати років з восьми) і порадив отримувати якомога більше навичок – опановувати мови (оскільки західні кінопродюсери почали звертати увагу на наших акторів), займатися спортом, танцями, вокалом…

 

Актор театру та кіно, викладач сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.Карпенка-Карого Віталій Ажнов провів для учасників театральної студії «Амплуа» майстер-клас, на якому надав перевагу не розмовам, а динамічним іграм на командну взаємодію, інтуїцію, відчуття партнера, увагу…Художник з костюмів, начальник костюмерного цеху Одеської кіностудії Євгенія Ємельяненко і головний художник-гример Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного Тетяна Котовська організували захопливу майстерню «Перевтілення. Роль костюму і гриму в кіно». Майстер-клас спричинив справжній ажіотаж. Дівчатка одразу розхопили ошатні вбрання дам різних епох. А тим, хто запізнився, довелось вдовольнятися плащем мушкетера. Та це, насправді, ще цікавіше: чорні вуса на усміхненому дівчачому личку – і чим вам не Д'Артаньян, хіба що шпаги не вистачає…

 

На додачу до бурхливих кіно-фестивальних емоцій, хочеться звернути особливу увагу на локації, у яких відбуваються фестивальні події. Це – світлі кольорові просторі приміщень оновленого капітальним ремонтом молодогвардійського будинку творчості (до речі, однієї із найстаріших споруд на території дитячого центру). У цих кімнатах з арками, дзеркалами, а головне – енергетикою творчого польоту – вже протягом кількох місяців «мешкають» діти, що відвідують наші творчі майстерні. У дні кінофестивалю їхній творчий механізм, здається, став битися швидше і жвавіше, у особливому ритмі. Ось яка вона – сила кіно!

 • 154
 • 157
 • 196
 • 197
 • 197a
 • 198
 • 199

 

_______________________________________________________________________________________________

12. 09. 18

12 вересня у кіноконцертній залі  стартував V Міжнародний дитячий кінофестиваль  NEXT (організатори – Одеська кіностудія, мережа кінотеатрів Планета Кіно, УДЦ «Молода гвардія»).  

 

 

До подій чотирьох попередніх фестивалів – кінопоказів, майстер-класів, творчих зустрічей, фотозон, фотосесій – змогли долучитися понад 20 тисяч дітей зі всієї України! Тож і п'ятий, ювілейний, фестиваль, неминуче стане яскравою арт-платформою, що відповідатиме своєму незмінно-позитивному слоганові "РОЗВАЖАЮЧИ – РОЗВИВАТИ".

 

Після теплої церемонії відкриття фестивалю у цьому, здається, переконалися усі: і діти-глядачі, і численні гості, і члени дитячого та дорослого-професійного журі.

 

Цьогоріч у складі професійного журі:

- продюсер, режисер, сценарист та актор Віктор Андрієнко – голова журі (м.Київ);
- режисер першого в Україні фентезі «Сторожова застава» Юрій Ковальов (Київ);
- продюсер Марія Каель (м. Київ);
- актор кіно, режисер, диктор англійської редакції телеканалу UATV Oleg Karpenko (Одеса);
- режисер, сценарист Микита Буданцов (Одеса);
- актор театру і кіно, викладач зі сценічної мови КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого Віталій Ажнов (Київ)
- режисер театру та кіно Сергій Аксьонов (Одеса).

 

Першим кіно-сюрпризом для учасників свята відкриття фестивалю стала екслюзивна можливість перегляду кадрів з фільму «Пригоди Святого Миколая», знайомство з його продюсером Марією Каель та атмосферно-вражаюче-осінній сніговий ефект!

 

Чудових нам фестивальних миттєвостей! – услід за вітанням автора проекту, представниці Одеської кіностудії Ольги Щербакової –  бажаємо усім причетним!

 

 • 141
 • 142
 • 143
 • 144
 • 145
 • 146
 • 147
 • 148
 • 149

 

_______________________________________________________________________________________________


  Спілкування

  Виставки

  Проекти

  Творчі студії

  Наші пісні

  Дозвілля

 Дитяча газета

  Щоденник

  Вірші

  Фото

  Відео

  Відгуки