Анонси

Свобода слова – прояв демократії 21 жовтня

ХІ тематична зміна пройде з 21 жовтня по 10 листопада 2017 року в „Українському дитячому центрі „Молода гвардія” відповідно до програми, яка передбачає організацію інтерактивної сюжетно-рольової гри „Дитячі ЗМІ». За сюжетом гри кожен загін створить редакцію за вибором (газета, журнал, радіо, теле і т.п.), в межах якої працюватиме над розробкою власних проектів, а також візьме участь у виховних заходах різного спрямування.


Для ефективної діяльності дитячих редакцій відбудуться ряд майстер-класів та інших видів діяльності, спрямованих на формування медіа-грамотності: майстерня зі створення новин (для дітей молодшого та середнього шкільного віку); практикум „Ази фото та відеозйомки”; майстер-клас „Шпаргалка для критичного мислення” (для дітей середнього шкільного віку); тренінг „Маніпуляції в медіа. Як навчитися протистояти”; інформаційна година „Тенети Інтернету” , загонові справи-тренінги „Як працювати з Вікіпедією”.


Особливо відповідальною має стати діяльність загальнотаборового дитячого прес-центру: у Міжнародний день припинення безкарності за злочин проти журналістів відбудеться круглий стіл „Свобода слова – прояв демократії”, а до Дня працівника соціальної сфери – прес-конференції з адміністрацією ДП „УДЦ „Молода гвардія” „Світ дитинства”.


Цікавим за змістом і способом реалізації стане конкурс дитячих проектів „ЕКОНОМічно” у тісній співпраці із одним із державних банків, а до Міжнародного дня Чорного моря учасники ТДО „ЕКОlive” матимуть зустріч із представниками інституту морської біології НАН України та міжнародної організації EMBLAS та візьмуть участь у грі-дослідженні „Топ-20 цікавих фактів про море”.


Легкий відпочинковий настрій створюватимуть традиційні табірні програми і постанови до Дня іменинника, навчимося святкувати День чоловіків, насиченим азартом буде День туризму із доланням смуги перешкод та змаганнями з геокешингу… І ще багато пізнавальних та розважальних справ очікуватиме хлопців і дівчат протягом всієї зміни!..


Особливий акцент у програмі зміни матиме робота із дітьми із зони АТО та дітьми переселенцями відповідно до програми соціально-психологічного супроводу дітей, постраждалих внаслідок АТО та дітей внутрішньо-переміщених осіб „В обіймах країни дитинства».


Підсумком зміни та роботи загонових редакцій стане медіа-пазл-шоу «Інформаційний простір «Молодої гвардії».

Козацького роду нащадки 28 вересня

Х тематична зміна «Козацького роду нащадки», яка триватиме з 28 вересня по 18 жовтня 2017 року в УДЦ «Молода гвардія», спрямована на розвиток у дітей культурної ідентичності  шляхом поглибленого вивчення історії, культури та побуту українського козацтва.

 

Програма зміни надасть можливість кожній дитині спробувати себе у ролі юних козачат та відчути смак справжнього Січового життя, сповненого козацьких традицій, лицарських звитяг і характерницьких таємниць. 

 

Протягом зміни буде проходити спортивно патріотична гра «Ми -  козацького роду нащадки», в основу якої  покладено козацьку військову підготовку, яка сприяє фізичному, патріотичному та духовному вихованню молоді. Учасниками гри стануть діти всіх вікових категорій, які  бажають прийняти участь у спортивних змаганнях гри.

 

Визначним днем тематичної зміни стане святкування Дня українського козацтва, в рамках якого діти візьмуть участь у Ярмарку розваг а також танцювальному флеш-мобі "Український гопак". Підсумком дня стане захід – урочиста церемонія до  Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни, а також тематичні вечірні вогники у загонах «Свічка пам’яті» присвячені Дню молитви за всіх полеглих за волю та державність України.

 

У рамках зміни відбудеться:

  •  Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань
  •  Заходи Міжнародного дитячого кінофестивалю «Next»:

12 жовтня – допрем`єрний показ фільму «Сторожова вежа» для учасників кіноклубу

16 жовтня – Лінгвістичні сторінки Міжнародного дитячого кінофестивалю «Next» «Фільм мовою оригіналу» 

 

У ході зміни планується реалізація програми соціально-психологічної реабілітації „В обіймах країни дитинства” для дітей із населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, яка включатиме активний психологічний супровід та цільові освітньо-виховні заходи.

 

Я громадянин України 5 вересня

ІХ тематична зміна «Я громадянин України» проходитиме в ДП «УДЦ «Молода гвардія» із 05 по 25 вересня 2017 року.  В дитячому центрі відпочиватимуть майже 900 дітей з усієї України.

 

Програма зміни передбачає актуалізацію національних та загальнолюдських  цінностей, формування активної соціальної позиції дітей та сприятиме реалізації їхнього особистісного потенціалу. Особливий акцент зміни ставитиметься на діяльності дитячого самоврядування та залучення дітей до участі у  заходах різного спрямування.

 

Програма зміни  включатиме ряд  складових:

-  програма реабілітації дітей з зони АТО «В обіймах країни дитинства» (ця категорія складатиме більше 25%  від загальної кількості дітей);

-  Всеукраїнські фінали змагань загонів юних інспекторів руху (ЮІР) та гри команд Клубу веселих і найкмітливіших юних інспекторів руху (КВН ЮІР);

-  Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT у співпраці з Одеською кіностудією за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Одеської ОДА та Одеської міської ради;

-  Другий дебатний фестиваль–2017 за участі команд-переможців Дев’ятого міжнародного дебатного турніру Dnipro Open–2017

 

Всеукраїнські фінали змагань загонів юних інспекторів руху (ЮІР) та гри команд Клубу веселих і найкмітливіших юних інспекторів руху (КВН ЮІР) мають на меті попередження дорожньо-транспортних пригод та закріплення знань із безпечної поведінки на дорогах. Програма  фіналів традиційно включає  конкурси: «Велоестафета» та «Юний регулювальник», «Теоретичні знання Правил дорожнього руху», «Домедична допомога», «Агітаційно-пропагандистський виступ команди», «Соціальна реклама з безпеки дорожнього руху» та конкурсна гра команд КВН ЮІР-2017. Близько 250 дітей – членів команд-переможців обласних змагань продемонструють на всеукраїнському рівні свої знання правил дорожнього руху та уміння використовувати їх на практиці.

 

Програма «В обіймах країни дитинства» – це особливий акцент роботи з дітьми з лінії розмежування. Вона передбачає діяльність арт-терапевтів та кваліфікованих спеціалістів психологічної служби дитячого центру, що проводитимуть тренінги, майстер-класи та реабілітаційні заняття як інтенсив з метою полегшення наслідків психотравм.

 

Проведення у рамках тематичної зміни Другого дебатного фестивалю – 2017 сприятиме популяризації дебатної технології серед відпочиваючих дітей,  формуванню у них навичок дебатера і створить необхідне середовище для розвитку логічного мислення та інтелектуальних нахилів. Команди відпочиваючих дітей до участі у фестивалі будуть готуватися протягом перших п’ятнадцяти днів відпочинкової зміни, беручи участь у дебатному  клубі  УДЦ «Молода гвардія» під назвою «Акцент».

 

Серед заходів програми зміни є також такі:

-  конкурс соціальних постерів про права людини «Важливий момент» у рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти із прав людини Docudays UA «ПозиціЯ»;

-  цикл заходів з фінансової грамотності для загонів з економічним профілем за участі співробітників «ПриватБанку»;

-  розробка дитячим медіа-центром соціальних роликів до Дня Миру «Мирна Україна»;

-  майстер-класи та творчі зустрічі з відомими діячами українського кінематографу;

-  екскурсійна програма, що передбачає відвідування культурно-історичних місць Одеси (цирку, оперного театру та театру музичної комедії) та пізнавальні прогулянки містом із подальшою поїздкою на катамарані.

 

Фінальні заходи зміни об’єднані тематичним днем «Моя країна – Україна» і передбачають презентацію результатів діяльності тимчасових колективів протягом зміни в цілому і кожної дитини окремо.

 

Таким чином, кожен учасник дев’ятої тематичної зміни буде забезпечений повноцінним відпочинком, корисним і активним дозвіллям, що сприятиме не тільки оздоровленню але й особистісному зростанню.

Україна починається з тебе 6 серпня

VІIІ тематична зміна «Україна починається з тебе»  проводиться в УДЦ «Молода гвардія»  з 6 серпня по 26 серпня  2017 року.

 

Заходи програми зміни об’єднані у тематичні блоки: «Україна – це я», «Україна – це моя родина»,  «Україна - рідний край», «Україна починається з мене». Акцентами програми стануть молодіжний кінофест «Чорноморська хвиля»,  вернісаж талантів „Краща молодь світу” (до дня молоді та ювілею табору «Зоряний»), цикл ерудит-турнірів „ІнтелектРух”.

 

Заходи із відзначення календарних та релігійних свят і пам’ятних дат:

-Свято Маковія та Свято Спаса в межах підготовки до заходів:

ранкові розмови, тематичний обід з освяченням яблук та меду, фотокрос «Рекордне яблуко».

-25 річчя І всеукраїнського форуму українців  - виготовлення  символу єдності «Барвиста Україна»

-День Державного Прапора України – урочисте підняття Державного Прапора України, інтерактивний практикум «Дружня нація», журналістські розслідування «Чому я - це Україна».

-День Незалежності України – музей живих скульптур «Традиційна Україна», станційна гра «Святкуємо разом!», пізнавально-ігрова карусель «Різнобарвна Україна», показове шоу «Я, родина, край, Україна».

 

Окрім вищезазначених днів, в дитячому центрі будуть проведені і інші тематичні дні: «Подорож планетою Добродар»,  «Свято у колі друзів»(свято іменинників зміни),  «Таємниці чорноморських хвиль»,  «Зі спортом дружиш - здоровим будеш», «Час для дій та ідей».

 

На зміні також передбачено проведення ряду окремих зваходів для дітей- переможців Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих змагань „Олімпійська зміна” та дітей хворих на цукровий діабет.  Крім того, у співпраці з Одеським обласним центром патріотичного-виховання дітей та молоді в центрі буде проведено  фестиваль-форум „Нащадки козацтва”.

Усі ми діти твої, Україно! 14 липня

VII тематична зміна проводиться в УДЦ «Молода гвардія» з 14 липня по 3 серпня 2017 року при співпраці з Міжнародною освітньо-культурною Асоціацією.

 

Зміна спрямована на формування у підростаючого покоління  патріотизму, любові до України, шанобливого ставлення до української мови і української культури та толерантного відношення до мов і культур інших національностей, які проживають в Україні.

 

У межах програми зміни буде проведено ряд заходів, різних за тематикою, формою, напрямком та рівнем реалізації. Під час відпочинку діти стануть активними учасниками  ігрових програм, творчих гуртків, спортивних ігор, змагання, майстер-класів, ток-шоу, творчих, інтелектуальних та показових заходів.

 

В рамках зміни пройдуть Дні національних мов та культур, які спрямовані на виховання у дітей толерантного відношення до культури інших народів та знайомство їх з колоритом і традиціями інших країн. Дні національних мов та культур передбачають заходи за наступними рубриками: «Національна кухня», «Співочі нації», «Традиції народів України», «Джерела народної мудрості», «Національна мода». Цікавими будуть також традиційні таборові тематичні дні: День моря, День України, День іменинника та День туризму та спорту.

 

Розвити нові здібності та відкрити в собі таланти, хлопці та дівчата зможуть відвідавши  тимчасові дитячі об’єднання, які представлені у різних напрямках діяльності: прес-центр, радіогазета, арт-дизайн, спорт клуб та ін. На усіх чекає насичена культурно-екскурсійна програма, яка передбачає виїзди на оглядову екскурсію в місто з прогулянкою на катері, відвідування цирку та театру опери та балету.

 

У рамках VIІ тематичної зміни пройде фінал ХІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно!». 

 


  Спілкування

  Здоров'я

  Екскурсії

  Творчі студії

  Е - Бібліотека

  Дозвілля

 Спорт

  Щоденник

  Очима дітей

  Фото

  Відео

  Про нас